Najlepsze meble do pokoju Twojego dziecka

meble dla dzieckaNajlepsze meble do pokoju Twojego dziecka

Pokój dziecięcy to szczególna przestrzeń. Jej estetyka powinna być nieco bajkowa i finezyjna, ale zarazem spokojna, by maluch mógł tutaj wypoczywać i czuć się bezpiecznie. Przy projekcie pokoju, ważny jest także wybór mebli. Ich wysokość powinna być dostosowana do wzrostu dziecka. Nie bez znaczenia jest również jakość użytych materiałów. 3nightlodz przedstawia kilka porad, dzięki którym wybierzesz odpowiednie meble i dodatki do pokoju Twojej pociechy.

Dzieci nie lubią ograniczeń. Wystrój pokoju musi być zatem dostosowany do ich potrzeb. Na ścianie warto zaplanować przestrzeń na własne rysunki malucha i inne własnoręcznie wykonane ozdoby. Pokój powinien mieć wydzieloną przestrzeń wypoczynku i zabawy. Każda z nich powinna być przestronna i właściwie odgrodzona. Obok łóżka warto postawić stolik, na którym maluch będzie mógł postawić ulubione bajki do czytania oraz dekoracyjną lampkę nocną. Drewniana skrzynia to idealne miejsce na klocki, poduszki oraz inne zabawki. Można ją ozdobić ulubionymi zwierzątkami naszego dziecka. Idealnym pomysłem na całość aranżacyjną pokoju jest skandynawski minimalizm i funkcjonalizm. Wybierając meble do pokoju maluszka, warto postawić na prostotę i odporność ich materiałów.

W pokoju maluszka należy postawić na jasne, pastelowe barwy oraz regularne wzory geometryczne. Niezależnie od naszych upodobań, to przede wszystkim dziecko powinno czuć się tutaj komfortowo. Dekorując pokój, warto kierować się zainteresowaniami naszego dziecka, tak, by czuło, że jest to jego, prywatna przestrzeń.